Karnozyna Karnozin Extra 120 kapsułek

Dostępność: brak towaru
Cena: 195,00 zł 195.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.66667
Producent: Carno-med
Kod produktu: 50E1-353C1

Opis

120 kapsułek, KARNOZIN extra ® (suplement diety) - karnozyna, 125 mg  L-karnozyny

 • L-karnozyna (β-alanylo-L-histydyna) 
 • Witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu)
 • Koenzym Q10
 • L-karnityna
 • Wyciąg z borówki bagiennej 
 • Wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera L. - OPC 95%)

Suplementy diety Carnomed cechuje jakość i wysoka skuteczność! Nasze produkty to 100 % gwarancji wysokich standardów! 

 1. Tylko naturalny skład - 100 % naturalne produkty zawierające  tylko to co niezbędne w celu zapewnienia wysokiej skuteczności i jakości.
 2. System produkcji zgodny z  ISO oraz HACCP
 3. Formuła oparta na badaniach klinicznych - suplementy stworzyliśmy w oparciu o dowody naukowe. Opatentowaliśmy ich skład. Unikalna formuła naszych produktów jest chroniona patentem.
 4. Laboratorium badawcze współpracujące z naukowcami - jesteśmy w stanie sprawdzić działanie produktów koordynując nasze badania z pomocą Uniwersytetu Medycznego w Nowym Sadzie.
 5. Certyfikaty -  Karnozin extra i Komplex Q10 otrzymały certyfikat Światowej Organizacji Antydopingowej. Każdy z pozostałych suplementów ma niezbędny certyfikat wysokiej jakości produkcji! 
 6. 10 lat praktyki naszej produkcji! - w tym okresie sprzedaliśmy setki produktów i zdobyliśmy wielu klientów na rynku europejskim i światowym.

Produkt zawiera mieszankę naturalnych i silnych antyutleniaczy. Antyoksydanty wykazują korzystne działanie na organizm dzięki neutralizowaniu wolnych rodników. Te produkty uboczne przemiany materii uszkadzają różne komórki ciała. Niszczą między innymi ich DNA, przyczyniając się tym samym do rozwoju wielu chorób degeneracyjnych związanych z wiekiem, takich jak choroby serca, nowotwory czy udary. Wpływają negatywnie także na  naczynia krwionośne, powodując ich miażdżycę. Uszkadzają komórki mózgu, co skutkuje ubytkami pamięci i w efekcie zniedołężnieniem. 

Karnozyna - co to jest?

L-karnozyna jest dipeptydem, czyli cząsteczką składającą się z dwóch aminokwasów, β alaniny i L-histydyny. Oprócz jej obecności w żywności (głównie mięso wołowe i drobiowe), jest sprzedawana jako jej dodatek/suplement z potencjalnym zastosowaniem zdrowotnym. Naturalny przeciwutleniacz karnozyna, obecny jest we wszystkich komórkach ludzkiego organizmu. Największe jego stężenie zaobserwowano w kluczowych narządach takich jak mózg i mięśnie (w tym także serce!). 

Jak karnozyna działa na organizm

Efekt antyoksydacyjny L-karnozyny chroni komórki narządów przed degeneracją. Karnozyna powinna być uzupełniana w codziennej diecie, gdyż stężenie tego antyoksydantu w organizmie obniża się wraz z wiekiem (na przestrzeni życia między 10 a 70 rokiem życia jego ilość spada aż o 63%!). Podobnie jak w przypadku wielu innych suplementów aminokwasowych, karnozyna może być stosowana w poprawie zdrowia w przypadku chorób neurodegeneracyjnych takich jak cukrzyca, insulinooporność, nefropatie, choroby serca, nowotwory i inne choroby przewlekłe. Karnozyna suplement jest proponowany w celu poprawy jakości życia i długowieczności u osób starszych oraz funkcji poznawczych mózgu. Jej działanie wykazuje typowe właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwdziałające niedokrwistości i chelatujące

Karnozyna a wzrok

Badania opublikowane w "Biochemistry" w dniu 14 maja 2009, wykazały,  że w soczewkach oczu szczurów narażonych na substancje, które wywołują powstawanie zaćmy, karnozyna zapobiegła lub zatrzymywała powstawanie zaćmy. Główny autor badania Francesco Attanasio z Instytutu Biostruktur we Włoszech sugeruje w nim, że to spadek poziomu karnozyny w soczewce wynikający z jej starzenia się może przyczyniać się do powstawania zaćmy.

Karnozyna a cukrzyca

Diabetycy wydalają z moczem zwiększone ilości cukru i innych substancji, takich jak magnez, białka i aminokwasy (arginina, karnozyna, tauryna, itp.).To powoduje ryzyko ich niedoboru w organizmie.

Cukrzyca prowadzi do intensyfikacji procesów glikacji równolegle ze stale rosnącym deficytem karnozyny, co jest jednym z powodów (ale nie tylko), pogrubienia ścian tętnic u cukrzyków. Prowadzi to do rozwoju miażdżycy.

 • Częstotliwość jej występowania jest trzy razy większa u diabetyków (w tym zawał mięśnia sercowego i zaburzenia naczyń mózgowych) niż u osób zdrowych.
 • Karnozyna jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów cukrzycy, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań cukrzycowych, czyli chorób serca, udaru mózgu, miażdżycy, powikłań nerek i oczu.
 • Karnozyna jest substancją, która kontroluje poziom cukru we krwi przez receptory H3 autonomicznego (wegetatywnego) układu nerwowego. Badania na zwierzętach wykazały, że ciężarne szczury z brakiem karnozyny mają znacznie wyższe ryzyko urodzenia potomstwa cukrzycowego. Wynika to z efektu karnozyny, który poprawia tolerancję glukozy u płodu. Z tego powodu karnozyna może być korzystnym suplementem dla ciężarnych z cukrzycą, ponieważ zmniejsza ryzyko choroby cukrzycowej u ich dzieci.

Karnozyna przeciwwskazania

Karnozyna nigdy nie powinna być stosowana u osób cierpiących na alergie i nadwrażliwość na tę substancję. Reakcje mogą być również dość poważne w obecności wysokich dawek. Szczególną uwagę należy również zwrócić na stosowanie karnozyny w odniesieniu do osób cierpiących na choroby wątroby i nerek, ponieważ są to główne narządy odpowiedzialne za metabolizm tej substancji.

Karnozyna opinie

Karnozyna jest doskonałym rozwiązaniem na zmniejszenie objawów związanych z cukrzycą i zaćmą. Dzięki swoim fantastycznym zdolnościom okazuje się być też wspaniałą pomocą w terapii anti-aging i neurodegeneracyjnych do tego stopnia, że wielu naukowców mocno wierzy, iż karnozyna może być również skuteczna w leczeniu chorób takich jak autyzm.

Badania wykazały, że połączenie karnozyny z innymi przeciwutleniaczami zwiększa jej skuteczność protekcyjną DNA. Nasz produkt zawiera kilka składników, które wzajemnie na siebie oddziaływując wzmacniają swój dobroczynny wpływ na organizm. 

Borówka bagienna, tak jak pozostałe owoce jagodowe, to potężny antyutleniacz. Związki fenolowe pochodzące z roślinnych polifenoli owocu działają antyoksydacyjnie na organizm. Ich działanie jest wzmocnione witaminą E i koenzymem Q10 (zwanych witaminami młodości). Wyciąg z pestek winogron standaryzowany na 95 procent OPC (Proantocyjanidyn) działa korzystnie na obniżenie poziomu cholesterolu LDL (“złego” cholesterolu) i może zmniejszać jego odkładanie się w żyłach i głównych tętnicach. Karnityna w formule wykazującej aktywność biologiczną (“L”) stabilizuje błony komórek i prawidłowe działanie kanałów jonowych. Chroni naczynia krwionośne. Wpływa na metabolizm węglowodanów oraz niektórych lipidów. Te właściwości sprawiają, że wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe oraz pomaga  obniżać poziom cukru i cholesterolu we krwi. 

Zalecane dawkowanie:

1 kapsułka 2 razy na dzień. Nie wolno przekraczać zalecanych dawek!

Warunki przechowywania: 

 • Produkt chronić przed dostępem dzieci. 
 • Przechowywanie miejscu niedostępnym dla działania promieni słonecznych, chłodnym i suchym.

Środki ostrożności: 

 • Jak przy każdym suplemencie diety zalecamy konsultację lekarską kobietom w ciąży i karmiącym piersią przed zastosowaniem. 
 • Preparat nieodpowiedni dla małych dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. 
 • Suplement diety nigdy nie może zastąpić zdrowego stylu życia i stanowić substytutu zróżnicowanej diety. 
 • Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tylko prawidłowy sposób żywienia połączony z odpowiednią aktywnością fizyczną jest podstawą właściwego funkcjonowania człowieka. 
 • Suplement diety nie jest lekiem. Nie diagnozuje, nie leczy ani nie zapobiega chorobom. 

Produkt vegan friendly. Może być spożywany przez osoby na diecie wegańskiej.

Skład jest wolny od orzechów, drożdży, jaj, sztucznych barwników i dodatków smakowych. Nie zawiera cukru.Nie zawiera konserwantów. Nie zawiera skrobi, pszenicy i kukurydzy (GMO free).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl