KOMPLEX Q10 Koenzym Q10 120 kaps wit E L-Karnityna

Dostępność: brak towaru
Cena: 195,00 zł 195.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Carno-med
Kod produktu: 4639-13868

Opis

KOMPLEX Q10 - koenzym Q10 (120 kapsułek)

Skład KOMPLEX Q10 (suplement diety) : Koenzym Q10, Resweratrol, Witamina E, L-karnityna, Inulina

Wyjątkowa formuła - aż 70 mg koenzymu Q10 w 1 kapsułce!

Firma Carnomed to najwyższej jakości suplementy diety. Postawiliśmy na jakość i najlepsze standardy!

Komplex Q10 - Koenzym Q10 120 kapsułek to suplement diety zawierający w swoim składzie kilka unikalnych składników, niezbędnych dla utrzymania zdrowia organizmu. Substancje zawarte w produkcie dobraliśmy w ten sposób, by wzajemnie oddziałując na siebie wzmacniały i uzupełniały swoje działanie. Główną z nich jest koenzym Q10.

Co to jest Q10?

Inna nazwa tego składnika to ubichinon. Jest to podstawowy element prawidłowego funkcjonowania mitochondriów, wewnątrzkomórkowych organelli, które działają jak swoista elektrownia energetyczna, wpływając na   produkcję ATP w obecności tlenu. Koenzym Q10 jest niezbędny do utrzymania dobrej sprawności fizycznej. Nie przypadkowo znajduje się on w każdej komórce organizmu (mówi się, że ma "wszechobecny rozkład"), stąd termin ubichinon (lub witamina Q). Stężenie Koenzymu Q10 ma tendencję do spadku wraz ze starzeniem się organizmu. Niski poziom jest również rejestrowany w przypadku poszczególnych chorób przewlekłych, takich jak problemy z sercem, choroba Parkinsona, dystrofia mięśniowa, cukrzyca, rak, AIDS i terapia statynami. Stąd różne zastosowania kliniczne cząsteczki Q10.

Dlaczego należy suplementować koenzym Q10? 

Q10 w ostatnich latach odgrywał bardzo ważną rolę w świecie suplementów diety, zwłaszcza w dziedzinie anti-aging.

Bardzo silne antyoksydacyjne działanie koenzymu okazało się skuteczne w kontrolowaniu peroksydacji lipidów błonowych i miażdżycowych. Oddziaływanie na cząsteczki cholesterolu LDL, którego poziom we krwi obniża, wydaje się być głównym celem, na którym jego kliniczne zastosowanie polega.

Ze względu na te właściwości, Koenzym Q10 jest z powodzeniem stosowany:

 • W zapobieganiu chorobom serca;
 • W zapobieganiu nadciśnieniu tętniczemu i związanym z nim problemom;
 • W zapobieganiu chorobom neurodegeneracyjnym i leczeniu ich;
 • W zapobieganiu starzeniu się komórek.

Ostatnie prace badawcze wykazały, że koenzym Q10 ma także działanie mukoprotekcyjne przeciwko stresowi oksydacyjnemu wywołanemu intensywnymi ćwiczeniami.

Jakie korzyści wykazano w trakcie badań nad produktem Kompleks Q10?

W ciągu ostatnich 20 lat ilość pracy nad badaniem skuteczności klinicznej koenzymu Q10 ogromnie wzrosła, opisując jego potencjał.

Koenzym Q10 a serce

Koenzym Q10 jest szczególnie skoncentrowany na poziomie serca - gdzie  tłuszcze tam obecne organizm używa do celów energetycznych i z tego powodu potrzebne są liczne i duże mitochondria. Stąd hipoteza, że suplementacja diety ubichinonem może być przydatna w przypadku obecności choroby niedokrwiennej serca. W tych warunkach wyższy poziom Q10 poprawia efektywność łańcucha transportu elektronów, zwiększając poziom energii dostępnej dla  aktywności serca i łagodząc objawy choroby. Istnieją dowody naukowe na poparcie tej hipotezy i lekarze mogą zalecić suplementację Q10 zamiast tradycyjnej terapii.

Z drugiej strony, działanie przeciwnadciśnieniowe Q10 jest jeszcze lepiej scharakteryzowane i okazało się szczególnie cenne w ponad 12 badaniach klinicznych opublikowanych w literaturze naukowej.

Koenzym Q10 i układ nerwowy

Uszkodzenia oksydacyjne wydają się być jednym z głównych powodów chorób neurodegeneracyjnych.

Szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych na struktury nerwowe stanowi patogenny mechanizm typowy dla chorób, takich jak choroba Parkinsona i dystrofia mięśniowa.

Od pierwszych badań eksperymentalnych odpowiednia integracja z Koenzymem Q10 może zablokować mechanizmy biologiczne związane z rozwojem i postępem zmian patologicznych spowodowanych chorobą, oferując narzędzie interwencji i zapobiegania uzupełniające klasyczne terapie farmakologiczne.

Koenzym Q10 i sport

Ostatnie prace wykazały  cenną rolę Q10 w poprawie wyników sportowych poprzez zmniejszenie uczucia zmęczenia, ryzyka urazu i znaczny spadek stężenia markerów uszkodzeń oksydacyjnych we krwi. To główne mechanizmy działania koenzymu w dziedzinie sportu.

L-karnityna. Co to jest?

L-karnityna jest pochodną aminokwasów stosowaną od wielu lat w postaci suplementów diety.

 1. Ułatwia przejście długołańcuchowych kwasów tłuszczowych wewnętrznie do mitochondriów, które są utleniane w celu wytworzenia energii. Biochemicznie karnityna wykonuje konkretne działania poprzez złożony proces zwany transferazą karnityny acyl-CoA;
 2. Utrzymuje wiązania AcetylocoA/CoA w sposób ciągły wewnętrznie z komórkami;
 • Optymalizuje zmiany kwasu pirogronowego i mlekowego na AcetylCoA;
 • Ma pośrednie działanie przeciwutleniające, zwłaszcza w odniesieniu do komórek o wysokim metabolizmie (takich jak serce i mięśnie);

W ostatnich latach, L-karnityna jest również stosowana w dziedzinie kardiologii poprzez suplementy.

 • ze względu na  jej funkcje cardio i wazoprotekcyjne;
 • biorąc pod uwagę jej  zdolność do współpracy w poprawie obrazu lipidemicznego, zmniejszenia stężenia triglicerydów we krwi i przeciw zwiększenia stężenia cholesterolu HDL;

Przyjmowanie L-karnityny jest zatem również ważne u osób z pierwotnym i wtórnym niedoborem karnityny, a także pacjentów dotkniętych chorobami neurodegeneracyjnymi (gdzie podawanie acetylo-L-karnityny jest jeszcze bardziej korzystne).

Podawanie L-karnityny jest również zalecane w sektorze sportowym w celu wzmocnienia energetycznego, a także poprawy wyników sportowych i struktury ciała.

Właściwości i korzyści L- karnityny

Wiele lat eksperymentów, analizowanych szczególnie na zwierzętach laboratoryjnych, umożliwiło dokładniejsze wyjaśnienie zdolności biologicznych i odpowiedni potencjał kliniczny i integracyjny stosowania L-karnityny.

L-karnityna: wpływ na działanie układu sercowo-naczyniowego

Interesujące są wyniki uzyskane w zróżnicowanych eksperymentach, nieodłącznie związane ze skutecznością integracji L-karnityny do codziennej wsparcia układu sercowo-naczyniowego. 

Istotną poprawę zauważono u osób cierpiących na claudicatio itermittens, dyslipidyzm zwiększający ryzyko miażdżycowe i wszelkie patologie naczyń obwodowych.

Pomimo specyficznej adaptacji wartości klinicznych i laboratoryjnych, nastąpiła znaczna poprawa jakości życia u tych osób.

Witamina E (Tokoferol)

Witamina E pełni ważna rolę protekcyjną na błony komórkowe,  chroniąc je przed utlenianiem przez wolne rodniki tlenowe. Posiada również działanie przeciwagregacyjne na płytki krwi i przeciwdziała chorobie niedokrwiennej serca. Jej niedobór powoduje objawy nerwowo-mięśniowe i hematologiczne

Prebiotyczne działanie inuliny

Inulina wywiera działanie prebiotyczne. Promuje wzrost żywych mikroorganizmów bakterii jelitowych, a także jako bifidogen sprzyja rozwojowi bifidobakterii wśród innych gatunków.

Inulina jest uważana pod względem odżywczym jako błonnik. Organizm nie jest w stanie hydrolizować tej substancji bez enzymów zdolnych do działania na nią.

W ten sposób inulina dociera do jelita grubego praktycznie nienaruszona, gdzie bakterie są w stanie ją fermentować i degradować, a następnie wykorzystać  jako "pokarm" dla swojego wzrostu i rozwoju .

Inulina odgrywa różne role w organizmie po jej spożyciu: jest w stanie kontrolować poziom cukru we krwi i działać jak włókno wspomagające tranzyt jelit . Tym samym łagodzi zaparcia i wspiera osłabiony układ odpornościowy.

Inulina i jej działanie dwubiegunowe

Nieporozumieniem jest twierdzenie, że wszystkie szczepy bakterii obecnych w naszych jelitach należy uznać za "dobre bakterie".

Istnieje ponad 400 rodzajów bakterii 

 • Korzyści zdrowotne: Latobacilli i bifidobakterie
 • Szkodliwe dla zdrowia: Clostridia
 • "Mieszane", z efektami korzystnymi, jak i szkodliwymi dla zdrowia: Batteroids.

Inulina zawarta w suplemencie diety KOMPLEX Q10 - koenzym Q10 stymuluje środowisko i aktywność ograniczonej liczby bakterii w okrężnicy. Zwłaszcza tych z pierwszej grupy, więc jest ona dobrym narzędziem do poprawy zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia.

Dawkowanie: Należy spożyć jedną kapsułkę dziennie. Nigdy nie przekraczaj zalecanej porcji. Produkt jest nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących ze względu na brak badań klinicznych dotyczących tego okresu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl